Priemyselné manipulátory INDEVA
indeva

Priemyselné manipulátory a riešenie pre manipuláciu s materiálom

Scaglia INDEVA ponúka najkompletnejší sortiment priemyselných manipulátorov na trhu, vrátane oboch tradičných pneumatických manipulátorov a elektronických manipulátorov podľa stavu techniky, ktoré sú známejšie pod názvom INDEVA®.

Patria sem:

Výhody Liftronic® série vs. INDEVA® tradičné pneumatické manipulátory

Priemyselné manipulátory sa pohybujú Scaglia INDEVA

Priemyselné manipulátory

 

 Porovnávacia tabuľka:

Priemyselné manipulátory

= Táto funkcia je k dispozícii                     X = Táto funkcia nie je k dispozícii

Nižšie sú uvedené niektoré príklady série Liftronic®, inteligentných zariadení pre manipuláciu:

 

Nižšie sú uvedené niektoré príklady radu PN, tradičné priemyselné manipulátory:

Scaglia Indeva navrhuje a vyrába priemyselné manipulátory od roku 1970 a dnes je svetovým dodávateľom číslo jedna pre riešenie v manipulácii s materiálom.

Scaglia INDEVA ponúka najkompletnejší sortiment priemyselných manipulátorov na trhu vrátane oboch tradičných pneumatických manipulátorov a elektronických manipulátorov podľa stavu techniky, ktoré sú známejšie pod názvom INDEVA®.

Elektronické manipulátory (Intelligent Devices for Handling – INDEVA®) Série Liftronic® sú ideálne všade tam, kde je vyžadovaná rýchlosť, plynulý pohyb a presné umiestnenie bremena.
Ide o balancéry INDEVA®, ktoré zodpovedajú stavu techniky priemyselných manipulátorov.

Pneumatické manipulátory série PN sú ideálne pre manipuláciu kompenzačné bremenami alebo veľkými ťažkými bremenami, ktoré potrebujú pevný systém uchopenie.
Balancéry séria PN môžu byť navrhnuté podľa predpisov ATEX v súlade s direktívami EÚ 94/9 v súvislosti s aplikáciami v sledovaných prostrediach s nebezpečenstvom výbuchu, klasifikovaných do tried 1 a 2 (plyn).


INDEVA® (Inteligent Devices for Handling – inteligentné zariadenia pre manipuláciu) sú vyvinutá z tradičných manipulátorov a patrí do novej priemyselnej triedy manipulátorov známych ako Intelligent Assist Devices (inteligentné pomocné zariadenia) alebo IAD.

V porovnaní s tradičnými manipulátory umožňuje INDEVA® obsluhe rýchlejšie a presnejšie manipuláciu s bremenami.
Zariadenia sú založené na technológii Mechatronic, ktorá vďaka senzorom, ovládacím prvkom a servomotorom dáva systému veľkú citlivosť, poskytuje tú pravú spoluprácu manipulantům vďaka počítačom riadenému vybavenia. Indeva umožňuje manipulant prirodzené zdvíhanie a manévrovanie, ako by pracoval s predĺžením svojej vlastnej paže.
Jednoduchým uchopením citlivého držadla alebo bremena samotného (funkcia float mode – “plávajúci režim”) a jemným pôsobením sily v požadovanom smere môže obsluha manipulovať s bremenami, ako by nevážila takmer nič.
INDEVA® pomôže zlepšiť produktivitu spoločne s ergonómiou a bezpečnosťou. Pre vysoko hodnotné produkty vyžadujúce rýchly opakovaný pohyb je INDEVA® najbezpečnejším a najproduktívnejším dostupným zdvíhacím zariadením, keďže poskytuje citlivosť a flexibilitu ľudského manipulant a silu stroja, je teda perfektný pre rýchle opakované pohyby a pomalé presné umiestnenie bremena.

Ovládacia jednotka INDEVA® je odolná proti vibráciám a postriekaniu Krytie jej puzdra je garantované IP 54. Je kompaktná a ľahká a má rad I / O (vstupov a výstupov) ako rozhranie s rôznymi snímačmi, akčnými členmi a PC.

ODOLNÁ ALE ĽAHKÁ.
INDEVA® sériami Liftronic y Liftronic Easy je unikátny aj vďaka svojej charakteristickej vlastnosti – je kompaktná, ľahká, ale napriek tomu veľmi odolná. Jej rameno nie je ovplyvnené ťažkými bremenami, ktoré unesie. Ľahkosť a súčasná kompaktnosť umožňuje jemné pohyby aj v horizontálnej rovine (os X, Y).
V porovnaní s tradičnými manipulačnými zariadeniami, ako sú zdvihadlá alebo pneumatické manipulátory ponúka INDEVA® nasledujúce výhody:

Presné umiestnenie bremena
pretože umožňuje presné a rýchle pohyby, zatiaľ čo tradičné manipulačné zariadenia prechádzajú správnu polohu, poskakujú a vyžadujú mnoho opravných pohybov, čo po pridaní k celkovému času cyklu znižuje produktivitu.
Zlepšená ergonómia
nevyžaduje takmer žiadne úsilie manipulant. Vďaka ovládanie založenému na mikroprocesora systém rozoznáva zámer manipulant a dodáva energiu na prekonanie zotrvačnosti ako pri akcelerácii, tak pri brzdení. IAD reagujú na každý minimálny impulz manipulant oveľa rýchlejšie ako tradičné pneumatické manipulátory.
Rýchla a jemná manipulácia s bremenom
Zariadenie INDEVA® reagujú rýchlo, avšak jemne na ľudský dotyk, prekonávajú zotrvačnosť ako pri akcelerácii, tak pri brzdení a zosilňujú pohyby manipulant. Manipulant nezaznamená žiadnu oneskorenie medzi snímaním stroja a jeho odpovedí. Zariadenie IAD nie sú v skutočnosti ovplyvnená technologickými obmedzeniami bežných vzduchových manipulátorov a zdvíhadiel vďaka moderným digitálnym pohonom a servomotorom.
Intuitívne ovládanie
Systémy IAD sa v porovnaní s konvenčnými balancéry, ktoré sú prednastavené pre jednu alebo dve hmotnosti, automaticky a okamžite nastavujú na hmotnosť bremena a tým umožňujú manipuláciu s mnohými rôznymi hmotnosťami, bez toho aby manipulant musel systém zakaždým resetovať. Okrem toho ponúkajú IAD vďaka digitálnej technológii funkcii float mode, ktorá umožňuje manipulantům vykonávať úlohy s veľkou presnosťou tak, že budú mať ruky na samotnom bremene pre maximálnu kontrolu, bez toho aby museli používať držadla alebo stláčať tlačidlá.

Priemyselné manipulátory
Priemyselné manipulátory

Liftronic® Pro