Manipulátory INDEVA pre manipuláciu s tromi debničkami naraz. - Indeva Group
indeva
cases

jún 4, 2013

Manipulátory INDEVA pre manipuláciu s tromi debničkami naraz.

Jedno známe vydavateľstvo potrebovalo zvýšiť produktivitu a nájsť rýchlejší a bezpečnejší spôsob zdvíhania debničiek plných kníh z palety a ich presunu na dopravník. Každá debnička váži asi 60 kg a táto operácia sa opakuje niekoľkokrát denne. Manuálna manipulácia bola príliš pomalá a nebezpečná a tradičný elektrický zdvihák by ju dostatočne neurýchlil. Manipulačná operácia musela byť navyše veľmi plynulá a komfortná pre používateľa, ako aj ergonomická a bezpečná pre operátora. Zdvihák núti operátora držať tlačidlo nahor – nadol neustále stlačené, s možným ohrozením jeho zdravia (syndróm karpálneho tunela) a môže ho to odradiť od používania zdviháka a primäť ho k opätovnému manuálnemu vykonávaniu manipulačnej operácie.
Jediným ideálnym riešením na túto požiadavku sú dva priemyselné manipulátory INDEVA pre manipuláciu s tromi debničkami naraz.

MANIPULAČNÝ CYKLUS

  • Zdvihnutie debničiek z palety, s krátkou stranou smerujúcou k operátorovi (debničky sa navzájom dotýkajú).
  • AUTOMATICKY SA VYVAŽUJÚCI KONCOVÝ EFEKTOR PRE MANIPULÁCIU S 3 PLASTOVÝMI DEBNIČKAMI, z ktorých každá váži asi 60 kg pre celkovú hmotnosť 180 kg
  • Upnutie sa vykonáva pomocou dvoch párov čeľustí, ktoré debničky upínajú bočne, pozdĺž dlhšej strany
  • Poloha čeľustí sa dá nastaviť podľa počtu debničiek, ktoré sa majú zdvihnúť spolu (od 1 do 3). Koncový efektor je vybavený párom ergonomicky navrhnutých predných rukovätí, z ktorých jedna je tlačidlová rukoväť snímajúca priamu silu.

handling-3-cases

Tags: , ,