Pirelli manipuluje s pneumatikami s použitím INDEVA®
indeva
Pirelli tires

apríl 2, 2015

Pirelli manipuluje s pneumatikami s použitím INDEVA®

Pirelli manipuluje s pneumatikami s použitím INDEVA

Spoločnosť Pirelli je hlavný zákazník spoločnosti INDEVA® po celom svete a tohto roku nainštalovali manipulátory INDEVA® v závode Pirelli v Brazílii! Toto potvrdzuje stratégiu spoločnosti Pirelli zvoliť si na manipuláciu s pneumatikami vo svojich závodoch tú najmodernejšiu technológiu.

V Brazílii je 5 závodov s viac ako 6000 zamestnancami. Celosvetovo patrí spoločnosti Pirelli 24 závodov v 12 krajinách, 3 výskumné a vývojové centrá, obchodné aktivity vo viac ako 120 krajinách na 5 kontinentoch s celkovým počtom približne 24 tisíc zamestnancov.

Manipulátory INDEVA® umožňujú manipulovať s pneumatikami rôznych veľkostí a hmotností rýchlymi, bezpečnými a ergonomickými pohybmi!

odfotografované počas skúšky výrobnej jednotky Scaglia INDEVA® v Taliansku

* odfotografované počas skúšky výrobnej jednotky Scaglia INDEVA® v Taliansku.

Manipulátory INDEVA® umožňujú manipuláciu s pneumatikami až do 40 kg počas testovania, paletizácie alebo nakladania do regálov ľahko, rýchlo a bezpečne.

Hák na koncovom efektore bol navrhnutý spoločnosťou Scaglia INDEVA® berúc do úvahy analýzu všetkých modelov automobilových pneumatík vyrábaných spoločnosťou Pirelli v Brazílii; Scaglia INDEVA® poskytla optimalizovaný uchytávač na manipulovanie so všetkými rôznymi modelmi tým najlepším možným spôsobom.
INDEVA® umožňuje vyzdvihnutie pneumatík v horizontálnej polohe z dopravníka a ich uloženie vo vztýčenej polohe do regálov alebo horizontálne na palety.
Riešenie INDEVA®, ktoré obsahuje manipulátor a uchytávací nástroj vyrobený na mieru, eliminuje riziko poranenia operátorov, ktorí teraz môžu manipulovať s pneumatikami s hmotnosťou až 40 kg takmer bez námahy a pri zachovaní ergonomického držania tela počas celého manipulačného cyklu.   Manipulácia sa vykonáva intuitívne, akoby bol manipulátor predĺžením ruky operátora. Zlepšenie ergonómie a bezpečnosti pri udržaní rýchlosti potrebnej v tomto type operácie. Táto kombinácia výhod – zlepšenie ergonómie spolu s konzistenciou produktivity – je možná len s manipulátorom INDEVA® používajúcim elektronické ovládanie, pretože tradičné pneumatické manipulátory nedokážu poskytnúť takúto výkonnosť!

Tags: , , , ,