INDEVA® HOIST nanovo definuje štandard dokonalosti tradičných kladkostrojov

Spoločnosť Scaglia Indeva s hrdosťou predstavuje INDEVA® Hoist, ktorý bol navrhnutý s cieľom zlepšiť jednoduchosť používania a bezpečnosť obsluhy, ako aj celkovú produktivitu v porovnaní s tradičnými kladkostrojmi.

V porovnaní s tradičnými kladkostrojmi rozhodne poskytuje vyššiu ergonómiu pre obsluhu, ktorá nemusí stláčať a neustále stláčať žiadne tlačidlá na pohyb hore/dole alebo na voľbu inej rýchlosti zdvíhania.

Stačí uchopiť citlivú rukoväť a pohybovať uchopeným bremenom nahor alebo nadol. Rukoväť rozpozná váš zámer zrýchliť alebo spomaliť pohyb a automaticky a postupne aktivuje inú rýchlosť, čo umožňuje plynulejší pohyb a menšie kývanie bremena.

2 Models available:

Bezpečnosť predovšetkým

INDEVA® Hoist je vybavený bezpečnostnými zariadeniami, ktoré chránia obsluhu aj zdvíhaný náklad:

  • brzda sa okamžite aktivuje, keď obsluha opustí rukoväť, aby sa vzdialila od kladkostroja, ako aj v prípade výpadku prúdu alebo stlačenia tlačidla STOP alebo núdzového tlačidla.
  • v prípade dlhšieho používania tepelné ochranné zariadenie zablokuje motor, aby sa zabránilo prehriatiu, ale umožňuje kontrolovaný zostup, kým sa uchopený náklad neoprie o bezpečnú oporu.
  • keď obsluha opustí rukoväť na viac ako 5 minút, systém vždy prejde do pohotovostného režimu a na jeho opätovnú aktiváciu je potrebné stlačiť tlačidlo Štart: ide o bezpečnostné nastavenie, ktoré má zabrániť neúmyselnému opätovnému spusteniu kladkostroja.
  • tlačidlo STOP a RESTART je okrem blikajúceho svetla vybavené aj svetelnými signálmi 3 rôznych farieb, ktoré signalizujú stav stroja vrátane núdzového stavu alebo prevádzkového zastavenia.
  • Bezpečná a spoľahlivá konštrukcia brzdy: brzdový systém s pohyblivým jadrom pomocou magnetickej príťažlivosti je mimoriadne bezpečný.

Ergonómia

Systém ovládania pohybu pomocou snímacej rukoväte zvyšuje ergonómiu práce obsluhy, ktorá nemusí neustále stláčať tlačidlá, čím sa vyhýba riziku zápalu karpálneho tunela.

Použitie meniča s premenlivými otáčkami umožňuje plynulejší pohyb ako motor s prepínaním pólov a výrazné zníženie odskoku a kmitania záťaže. Prepínanie z vysokých na nízke otáčky sa aktivuje pomocou snímacej rukoväte, ktorá sníma vstup obsluhy, pričom nie je potrebné stláčať žiadne tlačidlá, a prebieha postupne, čo umožňuje plynulé rozbehy, zastavenia pri nízkych otáčkach a presnejšie polohovanie bremena.
Väčšia plynulosť pohybu v porovnaní s tradičnými zdvíhacími zariadeniami sa prejavuje väčšou ergonómiou a pohodou obsluhy.

testa scontorno

Šetrné k životnému prostrediu

Absencia nebezpečných látok: v súlade s dôrazom na environmentálnu udržateľnosť, ktorý spoločnosť Scaglia INDEVA kladie na všetky svoje výrobné procesy a výrobky, sa ani v kladkostrojoch INDEVA Hoist nepoužívajú žiadne látky považované za nebezpečné podľa európskej smernice ROHS.

Údržba a trvanlivosť

INDEVA® Hoist je navrhnuté pre dlhú životnosť a jednoduchú údržbu

Reťaze INDEVA® Hoist sú elektrolyticky upravené niklom a poskytujú výrazne vyššiu odolnosť proti korózii a únave ako elektrolyticky pozinkované reťaze. Vynikajúca je najmä odolnosť voči korózii a opotrebovaniu pri absencii mazania. Povrchová úprava niklom tiež odstránila problém vodíkovej krehkosti, ktorý sa môže vyskytnúť počas procesu elektrolytického zinkovania.

Jednoduchá diagnostika

Na hlave nástroja sa okrem núdzového tlačidla nachádzajú svetelné signály s 3 rôznymi farbami a režimom blikania, ktoré signalizujú stav stroja, požiadavku na kalibráciu atd; na kalibráciu rukoväte stačí stlačiť núdzové tlačidlo, potom na 2 sekundy stlačiť tlačidlo opätovného spustenia, a keď sa tlačidlo opäť rozsvieti, postup je dokončený.

Hlavné funkcie

INDEVA Hoist je vyrobený z vysokokvalitných komponentov a inovatívnych prvkov, ktoré zabezpečujú bezpečnosť a ergonómiu obsluhy, ako aj vyššiu efektivitu výroby, odolnosť a jednoduchú údržbu.

Riadiaca hlava nástroja

Ergonomický a kompaktný dizajn, ktorý umožňuje široký výhľad na pracovný priestor.
Na hlavici sa nachádza núdzové tlačidlo, svetelné tlačidlo zastavenia a opätovného spustenia, ktoré dokáže generovať svetelné signály 3 rôznych farieb a blikací režim na signalizáciu stavu stroja.

Motor výťahu

Motor je vyrobený podľa FEM triedy 2m s napätím 400 V 50 Hz. Stupeň ochrany je IP54. Brzdový systém motora je elektromechanický pružinový typ so 103 V DC. Stroj musí pracovať vo vnútornom prostredí bez výparov; v prípade iných prostredí alebo vonkajšej prevádzky požiadajte o radu technikov spoločnosti INDEVA.

Redukcia

IH 500: reduktor je zložený zo šikmých ozubených kolies, čo umožňuje postupné rozloženie síl na zube a zároveň zníženie prevádzkového hluku. Tieto komponenty prešli tepelnou úpravou, aby sa zabezpečila vysoká mechanická odolnosť a odolnosť proti opotrebovaniu.

IH1000: reduktor je typu koaxiálneho valcového ozubeného kolesa a je navrhnutý tak, aby sa rýchlosť zdvíhacieho zariadenia dala ľahko meniť zväčšovaním alebo zmenšovaním veľkosti komponentov (ozubených kolies).
Prevodovka vyrobená z vysokoodolnej ocele prechádza kalením a tepelným kalením a namontovaná na hriadeľoch s rotačnými ložiskami v olejovom kúpeli zaručuje dlhú životnosť.

Obmedzovače zaťaženia a zdvihu

Obmedzovač hmotnosti

Zdvíhadlá sú vybavené spojkou, ktorej nastavenie zabraňuje prekročeniu menovitej nosnosti. Spojka zasahuje aj v prípade prekročenia zdvíhacieho háku; spojka kladkostroja je nastavená na 30 % menovitej nosnosti.

Obmedzovače zdvihu

Zdvíhadlá sú vybavené obmedzovačmi zdvihu nahor a nadol, ktoré obmedzujú maximálny zdvih nahor a nadol. Pozostávajú z dvoch mikrospínačov pôsobiacich na riadiaci obvod motora.

Elektrické ovládacie panely

Vyrábajú sa štandardne podľa normy CEI-EN 60204, sú vyrobené podľa návrhu spoločnosti INDEVA, s oceľovou skriňou lakovanou farbou RAL 1018 s tesneniami, ktoré zabezpečujú ochranu IP54. Riadenie je na nízke napätie 24 V

Háčik na zaťaženie

Hák je vyrobený z vysoko odolného materiálu a je vypočítaný tak, aby vydržal preťaženie (ak sa používa správne). Bezpečnostná západka umožňuje bezpečné uchopenie bremena a zabraňuje jeho odveseniu.

Dvojrýchlostný zdvihák

Zabudovaný invertor kladkostroja automaticky umožňuje 2 prednastavené rýchlosti s plynulým prechodom z jednej na druhú bez potreby stláčať akékoľvek tlačidlá; maximálna rýchlosť je zaručená s nákladom aj bez neho.

Reťazový box

Táto položka je vyrobená z nárazuvzdorného plastu.