Výzva

Spoločnosť, ktorá sa zaoberá výskumom, výrobou a rafináciou energetických zdrojov, hľadala efektívne riešenie, ktoré by uľahčilo umiestnenie a skrutkovanie série potrubí pre tok vyrobených olejov. Išlo o potrubia s oceľovou objímkou na konci s hmotnosťou 25 kg, s ktorými operátori manipulovali ručne, keď sa presúvali z „pokojovej“ polohy na podperách umiestnených v blízkosti nádrží do „prevádzkovej“ polohy, t. j. pripojené v rôznych výškach k distribučným kohútom, kde bolo potrebné potrubie podoprieť, zatiaľ čo sa oceľová objímka skrutkovala na príslušné podpery. Manipulácia bola mimoriadne náročná.

Riešenie

Z tohto dôvodu sa spoločnosť obrátila na svojho dodávateľa zariadení, aby našiel riešenie, ktoré by uľahčilo premiestňovanie týchto potrubí. Zodpovedný technik, ktorý predtým videl výrobky INDEVA® u iných zákazníkov, usúdil, že vyvažovač INDEVA® je tým správnym riešením. Celý závod spoločnosti je štruktúrovaný tak, aby optimalizoval dostupný priestor, a pre štandardné manipulátory tu nebolo miesto. Zložitosť projektu preto spočívala nielen v definovaní vhodného, bezpečného a praktického spojenia na použitie, ale aj v možnosti vložiť manipulátor do nízkeho priestoru plného prekážok. Inžinieri spoločnosti Scaglia Indeva® starostlivo analyzovali potreby a ťažkosti spoločnosti a preskúmali rôzne možnosti, kým identifikovali tú, ktorá bola funkčná podľa potrieb zákazníka a kompatibilná s inštaláciou v dostupnom pracovnom priestore. Riešením bola koľajnica Indeva® Liftronic® Easy s odpruženým ramenom, ktorá je vhodná aj tam, kde nie je možné umiestniť manipulátor na podlahu. Špeciálny hák bol vybraný po predložení rôznych návrhov zákazníkovi a otestovaní rôznych riešení upevnenia. Inštalácia manipulátorov si vyžadovala, aby boli dodané čiastočne rozobraté a potom po častiach opäť zložené, keď boli umiestnené na príslušnom mieste.

Výhody

  • Bezpečnosť a ergonómia: vyvažovacie zariadenia INDEVA® sú navrhnuté tak, aby uľahčili prácu operátorom, ktorí už nemusia ručne premiestňovať ťažké a objemné bremená, a zaručujú maximálnu bezpečnosť a ergonómiu, čím zabraňujú úrazom a poškodeniu pohybového aparátu.
  • Presnosť a spoľahlivosť: vďaka vyvažovačkám INDEVA® a dodávaným uchopovacím nástrojom je možné presne a bezpečne umiestniť bremená
  • Používateľsky prívetivé: používanie vyvažovačky INDEVA® je jednoduché a intuitívne aj vďaka spracovávať citlivý, obsluha môže premiestňovať bremená hladko a bez námahy; manipulátor sa stáva predĺženou rukou človeka
  • Rýchlosť a produktivita: vďaka elektronickému ovládaniu a automatickému vyvažovaniu si používanie vyvažovačky INDEVA® nevyžaduje nastavovacie operácie; manipulátor automaticky rozpozná hmotnosť bremena a okamžite sa prispôsobí.

Spätná väzba

Spoločnosť po použití vyvažovačky INDEVA® Liftronic Easy s odpruženým ramenom potvrdila spokojnosť s dosiahnutými výsledkami a zdôraznila, že operátori vyvažovačku radi používajú.