handling-hydraylic-cilinders

Jedna spoločnosť vyrábajúca stroje pre zemné práce zvykla mať reťazové kladkostroje pre manipuláciu s hydraulickými valcami na lakovacej linke.
Kladkostroj a efektor pri háku predstavovali riziká pre bezpečnosť a ergonómiu. Riziko náhodného pádu valcov a zranenia operátorov bolo vysoké. Operátor musel neustále držať stlačené tlačidlo kladkostroja pre zdvíhanie, čo ho nútilo k neergonomickej, nezdravej polohe.

Riešenie požadované touto spoločnosťou muselo zaručiť úplnú bezpečnosť proti spadnutiu bremena a lepšiu ergonómiu v prospech operátora a zároveň zlepšiť produktivitu v dlhodobom rámci.
INDEVA® Liftronic® je riešenie, ktoré uspokojilo takúto požiadavku.

Beztiažový, automaticky sa vyvažujúci systém (elektronický vyvažovač) s koncovým efektorom vybavený pneumatickými čeľusťami a 90° otočným zariadením, ktoré umožňuje otáčanie z horizontálnej do vertikálnej polohy valcov.

Koncový efektor je vybavený ergonomickými úchytnými rukoväťami a rukoväťou citlivou na priamu silu, ktorá eliminuje všetky zotrvačné sily pri pohybovaní nástroja do oboch smerov.
Operátori môžu manipulovať so 180 kg bremenom bez námahy. Čeľuste sú nastaviteľné, aby umožnili upnutie valcov s priemerom v rozmedzí 80 až 170 mm.
Vďaka technológii automatického vyvažovania môže operátor manipulovať s rôznymi valcami rôznych hmotností, bez potreby zastavenia za účelom úpravy nastavenia hmotnosti bremena vždy, keď vyberie iný valec.
Operátor môže manipulovať s valcami, ktorých hmotnosti sú v rozmedzí 60 až 350 kg s dĺžkami od 0,7 do 2,0 m, skutočne bez námahy, s rovnakou ľahkosťou a presnou koordináciou, akoby manipuloval s bremenami vážiacimi niekoľko gramov iba svojimi rukami, ako superman.

Manipulačné zariadenie pre hydraulické valce